نصب پارکت لمینت و انواع پارکت لمینت

نصب پارکت لمینت توسط نصاب شرکتی و فروش پارکت لمینت ایرانی و وارداتی در فروشگاه ساختمانی صاد
مهندس صادقی

مدیرعامل شرکت ساختمانی صاد - کارشناس ارشد مهندسی سازه عمران با 20 سال سابقه اجرایی

بروزرسانی مطلب در

عنوان مطالب مقاله

نکاتی پیش از خرید پارکت و نصب پارکت لمینت

پارکت لمینت با توجه به تنوع طرح و رنگ و همچنین سهولت در نصب یکی از پرطرفدارترین انواع کفپوش در بازار و همچنین یکی از مطلوب ترین انتخاب ها برای طراحان داخلی است. نصب پارکت لمینت به دلیل زبانه هایی که در ابتدا و انتها آن و همچنین در کناره آن وجود دارد که اصطلاحاً به آن کلیک گفته می شود به راحتی انجام میگیرد. شاید اولین نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که پارکت لمینت دارای کیفیت و با برندی معروف و مشخص و دارای گارانتی خریداری کنید. با توجه به تنوع برندهای مختلف در بازار ایران و همچنین قیمت های متنوع در گام اول توصیه میشود از برندهای به نام و دارای نشان ملی استاندارد ایران استفاده شود. متأسفانه در حال حاضر برخی از تولیدکنندگان و فروشندگان پارکت لمینت اقدام به تولید و فروش محصولات بی کیفیت و تحت نام گارانتی 10 ساله اقدام میکنند که این مسئله از اساس وجود خارجی ندارد. کیفیت کلیک و همچنین نوع استاندارد روکش پارکت لمینت و همچنین وجود لایه اولی ( Overlay ) یکی از مواردی است که پیش از خرید پارکت لمینت باید به آن دقت کرد. به عنوان مثال استاندارد سایش سطح پارکت لمینت در سه استاندارد AC3 و AC4 و AC5 در بازار موجود است. هر چه عدد استاندارد بالاتر باشد سطح پارکت لمینت در مقابل خراشیدگی و سایش مقاومتر است. یکی از مسائلی که برخی از خریداران پیش از خرید پارکت لمینت به آن توجه میکنند فقط بحث قیمت است اما توجه به این مسئله که کیفیت پارکت در مقابل آسیب دیدگی پس از مدتی دچار آسیب میشود تمامی هزینه ها از بین میرود. توصیه ما استفاده از پارکت لمینت دارای نشان استاندارد و همچنین دارای گارانتی است. پارکت آرتا یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان پارکت در ایران است که دارای نشان ملی استاندارد ایران و دارای 10 سال گارانتی گروه صنعتی آرتا است. کیفیت بالای کلیک و همچنین استاندارد سطح سایش AC4 و AC5 یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید در بازار است. نصب پارکت آرتا به راحتی و به سهولت انجام میشود و با توجه به کیفیت بالای کلیک و همچنین جنس مغزه HDF به خریداران محترم توصیه میشود. پارکت آرتا ( ARTA clic ) با قیمت مناسب و رقابتی و به صرفه یکی از پرفروشترین انواع لمینت در بازار ایران است.

نصب پارکت

نکاتی پیش از نصب لمینت

پیش از نصب لمینت و پس از خرید آن باید نسبت به آماده سازی سطحی که محل نصب است بپردازیم. پارکت باید در محلی مسطح و همچنین به دور از هرگونه پستی و بلندی نصب شود. چنانچه زیرکار سرامیک و یا موزاییک باشد با توجه به مسطح بودن سطح یکی از بهترین انواع زیرکار جهت نصب لمینت است. اما در شرایطی که کف سیمانی و بتنی باشد و پستی و بلندی روی سطح وجود داشته باشد باید قبل از نصب اقدام به سیمانکاری و مسطح سازی کف اقدام شود. همچنین در صورتی که زیرکار کفپوش سنگ باشد با توجه به مسطح بودن سطح میتوان پارکت را به طور مستقیم بر روی سطح نصب کرد. پیش از نصب پارکت یک لایه فوم 2 میلیمتری بر روی سطح قرار میگیرد که این لایه به دو دلیل مورد استفاده قرار میگیرد. اول اینکه لایه فوم از آسیب دیدگی پارکت در اثر فشار جلوگیری میکند و دوم اینکه این لایه از عبور صدا به طبقات پایین ساختمان جلوگیری میکند از این نظر به آن فوم سایلنت 2 میلیمتری گفته میشود. البته فوم سایلنت در انواع ضخامت ها در بازار موجود است که توصیه میشود از نوع 2 میلیمتری و استاندارد آن استفاده شود. یکی از بهترین انواع پارکت  در بازار ایران پارکت امباس آرتا است. پارکت امباس آرتا دارای استاندارد سایش سطح AC5 است و از این رو در مقابل هرگونه آسیب دیدگی بسیار مقاوم است. پارکت امباس آرتا EMBOSS به دلیل کلیک قوی و همچنین لایه رویی مقاوم یکی از پرفروشترین انواع پارکت در بازار ایران است. پیش از نصب پارکت امباس نیز توصیه میشود از لایه فوم 2 میلیمتری سایلنت استفاده شود زیرا هم منجر به افزایش طول عمر پارکت میگردد و هم اینکه از انتقال صدا به طبقات پایینتر جلوگیری میکند.

نصب لمینت

مراحل نصب پارکت لمینت توسط نصاب

پس از آماده سازی سطح ابتدا فوم سایلنت 2 میلیمتری را بر روی سطح زمین پهن میکنیم. با توجه به اینکه عرض فوم 1.5 میلیمتر است جهت پهن کردن فوم سایلنت باید به گونه ای باشد که کمترین میزان برش و پرتی به دست آید. معمولاً توصیه میشود که فوم در جهت طول اتاق پهن شود. با توجه به اینکه عرض فوم سایلنت 1.5 میلیمتر است و فروش آن به صورت توپی میباشد توصیه میشود که فوم در جهت طولی اتاق پهن شود. معمولاً جهت نصب پارکت لمینت نیز در جهت طولی اتاق است. به عنوان مثال پارکت ایزوفام که یکی از قدیمی ترین و معتبرترین تولیدکنندگان پارکت لمبنت در بازار ایران است. با توجه به اینکه عرض پارکت ایزوفام 19 سانتیمتر است و طول آن 120 سانتیمتر است توصیه میشود که پارکت ایزوفام را در جهت طولی و به موازات طول اتاق نصب شود. همچنین توصیه میشود که پارکت به صورت شطرنجی چیده شود به این معنا که دو درز طولی آن در یک راستا قرار نگیرند و با فاصله حداقل 30 سانتیمتر از یکدیگر قرار گیرند. دلیل این کار نیز جلوگیری از همسانی انبساط و انقباض پارکت است که به مرور زمان منجر به باز شدن درز طولی از یکدیگر میشود. همچنین پیش از نصب پارکت ایزوفام توصیه میشود که بسته های پارکت حداقل 48 ساعت در محیط بماند تا پارکت با اتاق هم دما شود.

نصب پارکت لمینت

نکاتی پس از نصب پارکت

پس از نصب لمینت باید به این نکته دقت کرد که پارکت لمینت از مغزه HDF تولید شده است. به عنوان مثال پارکت مونتکس که یکی از با کیفیت ترین انواع پارکت در بازار ایران است دارای مغزه HDF وارداتی و روکش و رنگ وارداتی است. اما باید به این نکته دقت کرد که پارکت مونتکس در مقابل آب حساس است و اصولاً هیچ پارکت لمینت موجود در بازار در مقابل آب 100 مقاوم نیست. از این رو جهت تمیز کردن سطح پارکت مونتکس میتوان از دستمال نمدار استفاده کرد. در صورتی که سطح پارکت گرد خاک داشته باشد ابتدا با انواع جارو سطح پارکت مونتکس را تمیز کنید و سپس با استفاده از دستمال نمدار رویه آن را تمیز کنید. استفاده از آب به صورت مستقیم بر روی سطح پارکت منجر به برآمدگی سطحی آن میشود که پس از مدتی می‌بایست نسبت به تعویض پارکت اقدام کنید. همچنین با توجه به اینکه کلیک پارکت مونتکس پارافین خورده است از نفوذ آب به هسته HDF جلوگیری میکند اما باید توجه داشت که هیچ نوه پارکت در مقابل آب 100 مقاوم نیست. فروشگاه ساختمانی صاد با فروش انواع پارکت لمینت ایرانی و وارداتی یکی از کاملترین مجموعه های فروش پارکت در سطح کشور است که با قیمت مناسب و همچنین پارکت دارای گارانتی اقدام به فروش انواع پارکت و ارسال آن به سراسر کشور میکند. در صورت تمایل میتوانید انواع مشخصات پارکت لمینت را در بخش فروشگاه سایت مشاهده کنید.

لیست قیمت پارکت لمینت
سوالات متداول نصب پارکت

پارکت آرتا و پارکت بلا کلیک از انواع پارکت لمینت ارزان اما با کیفیت موجود در بازار ایران هستند. جهت مشاهده قیمت از قسمت فروشگاه ساختمانی صاد اقدام کنید.

پیش از نصب پارکت لمینت ابتدا باید نسبت به همسطح بودن کف اطمینان حاصل کرد. در صورتی که کف کاملاً مسطح نیست باید ابتدا نسبت به مسطح سازی کف اقدام کرد.

جهت جلوگیری از انتقال صدا به واحد طبقه پایین و همچنین جلوگیری از سر و صدا ناشی از راه رفتن بر روی پارکت لمینت از فوم سایلنت استفاده میشود.

در حال حاضر محصولی به نام پارکت لمینت وارداتی از کشور آلمان و یا ترکیه در بازار ایران وجود ندارد و تقریباً تمامی برندهای موجود در بازار ایران تولید داخلی هستند اما متاسفانه به عنوان وارداتی فروخته میشوند.

در صورت تمایل به خرید پارکت لمینت لطفاً متراژ و برند  مورد نظر خود را از طریق پیامرسان واتساپ برای ما ارسال کنید تا همکاران ما نسبت به صدور پیش فاکتور برای شما اقدام کنند. شماره واتساپ : 09121022495

مقالات شرکت ساختمانی صاد
ابزار آلات تخریب ساختمان

ابزار آلات ساختمان

ابزار آلات ساختمانی به منظور تخریب، برش کاری، سوراخ کاری، میخ کوبی و جوشکاری و فروش – قیمت، فروش و ارسال

انواع کفپوش ساختمانی

کفپوش ساختمانی چیست؟

فروش انواع کفپوش ساختمانی استاندارد با ضمانت نامه و گارانتی 5 ساله و نصب کفپوش توسط نصاب حرفه ای و شرکتی

پلاستوفوم EPS

پلاستوفوم EPS چیست؟

تولید و فروش انواع پلاستوفوم ساختمانی EPS و دارای استاندارد و گواهینامه سازمان تحقیقات مسکن و عضو اتحادیه

فهرست بها 1401

فهرست بها 1401

دانلود رایگان فهرست بها 1401 – فهرست بها ابنیه 1401 – فهرست بها تاسیسات 1401 – فهرست بها راه 1401 در دو فرمت pdf و اکسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *