دارای نماد اعتماد وزارت صمت

44287287 – 44287244 – 09121022495 مهندس صادقی

تولید، تامین و پخش کالا و مصالح ساختمانی

ماربل شیت

ماربل شیت چیست؟

ماربل شیت یا Marble Sheet نوعی دیوارپوش از جنس PVC است که در انواع ضخامت از 2.5 میلیمتر تا 3.7 میلیمتر و با طرح انواع سنگ طبیعی تولید میشود. ماربل یا Marble در لغت به معنای سنگ مرمر و شیت یا Sheet به معنای صفحه میباشد. از این رو ماربل شیت در ایران به دیوارپوش طرح سنگ مرمر نیز شناخته میشود. ماربل شیت از سه لایه مختلف تولید میشود. لایه اول هسته ماربل شیت است که از جنس PVC و اندکی پودر سنگ تولید میشود. لایه دوم طرح و رنگ دیوارپوش ماربل شیت است که معمولاً در این لایه از انواع طرح سنگ طبیعی و به صورت چاپی استفاده میشود. همچنین لایه سوم که لایه ضد خش و UV است که مقاومت ماربل شیت را در برابر نور خورشید و همچنین ضربات و خط و خش افزایش میدهد. در حال حاضر چندین کارخانه اقدام به تولید ماربل شیت با انواع ضخامت و طرح های مختلف و همچنین کیفیت چاپ و انعطاف متفاوت اقدام میکنند. همچنین کیفیت نهایی تولیدات کارخانه ها نیز با یکدیگر متفاوت است و متناسب با آن قیمت ماربل شیت تولیدی هر کارخانه نیز با یکدیگر متفاوت است. با توجه به اینکه در تولید ماربل شیت از پودر پی وی سی و پودر سنگ استفاده میشود هرچه میزان پودر سنگ مصرفی افزایش پیدا کند و مصرف پودر پی وی سی کاهش پیدا کند قیمت تمام شده ماربل شیت کاهش پیدا میکند اما انعطاف ورق و کیفیت آن دچار افت خواهد شد. توجه صرف به قیمت بدون توجه به برند کارخانه تولیدی و همچنین منعطف نبودن ورق ماربل شیت اشتباه است. ماربل شیت که به دیوارپوش طرح سنگ مرمر نیز شناخته میشود با استفاده از تکنولوژی نانو و چاپ Texture و یا بافت انواع سنگ مرمر تولید و به فروش میرسد. قیمت ماربل شیت در مقایسه با سنگ طبیعی بسیار ارزانتر است و همچنین سرعت اجرای آن نسبت به سنگ و سرامیک بسیار بالاتر است از این رو هزینه تمام شده استفاده از ماربل شیت Marble Sheet در پروژه های ساختمانی در مقایسه با سنگ کاری کاهش پیدا میکند. ماربل شیت از چهار لایه مختلف به ترتیب زیر تشکیل شده است: 1- برد پی وی سی 2- لایه مقاوم در برابر UV و ضد آب 3- لایه تکسچر چاپی طرح سنگ 4- پوشش نانو جهت محافظت از لایه تکسچر. ماربل شیت کاملاً آنتی باکتریال و ضد آب بوده و در مقابل اشعه UV خورشید نیز کاملاً مقاوم است. ابعاد ماربل شیت برابر با 120 در 280 سانتیمتر است و از این رو هر ورق ماربل شیت 3.36 متر مربع را پوشش میدهد. البته ورق 60 در 280 نیز موجود است که هر برگه از آن 1.68 متر مربع را پوشش میدهد.

ماربل شیت

مشخصات ماربل شیت چیست؟

ضخامت ماربل شیت حدوداً 3.6 میلیمتر است که البته با توجه به نوع برد PVC و شیوه چاپ خاصی پشت نور دارد که اصطلاحاً به آن ماربل شیت نور ذر نیز میگویند موجود است. هر متر مربع از ماربل شیت حدوداً 7 کیلوگرم وزن دارد و هر برگه آن حدوداً 23.5 کیلوگرم وزن دارد. برای پروژه ای بزرگ خرید ماربل شیت به صورت پالتی انجام میشود. هر پالت از ماربل شیت دارای 36 برگه بوده و وزن هر پالت حدوداً 850 کیلوگرم است و هر پالت ماربل شیت میتواند 121 متر مربع را پوشش دهد. ماربل شیت در دو عرض متفاوت و 16 طرح مختلف سنگ مرمر تولید و به فروش میرسد. همچنین کلیه ابزار ماربل شیت هماهنگ با کد رنگ انتخابی نیز موجود است. از ابزار های هماهنگ با کد رنگ انتخابی ماربل شیت میتوان به زاویه داخلی، فریم بزرگ، چهارچوب بزرگ و چهارچوب کوچک، نبشی داخلی، زاویه بیرونی، میانه T، نبشی بیرونی، قرنیز، تاج گلویی، ابزار ستون، اختلاف سطح و بوردر اشاره کرد. از ماربل شیت در پوشش دیوار منازل مسکونی، محیط های بیمارستانی، لابی و پارکینگ و رویه کابینت آشپزخانه و بین کابینتی استفاده میشود و به دلیل صرفه اقتصادی استفاده از آن روز به روز در حال گسترش است. ماربل شیت به سراسر ایران با استفاده از باربری های مجاز و دارای بیمه نامه قابل ارسال است. خرید ماربل شیت به صورت پانلی میباشد اما معمولاً قیمت آن بر اساس متر مربع تعیین میشود. در هر صورت باید به این مسئله توجه کرد که سفارش آن به صورت متر پانلی مقدور است. همچنین ارسال ماربل شیت به سراسر ایران با استفاده از باربری های مجاز و دارای بیمه نامه مقدور است. هزینه حمل ماربل شیت به سراسر کشور بنا بر تعرفه رسمی اتحادیه باربری بوده و با انواع ماشین نیسان و خاور صورت میگیرد. همچنین نصب ماربل شیت و ساخت محصولات دکوری مانند میز و دکور فروشگاهی نیز پذیرفته میشود. در صورت تمایل هزینه نصب ماربل شیت نیز در پیش فاکتور قید خواهد شد. دیوارپوش تاپکو یا تاپشیت که در بازار به عنوان دیوارپوش طرح سنگ معروف است یکی از جذابترین المان های دکوراتیو و عناصر طراحی داخلی است. طرح های جذاب دیوارپوش تاپکو و همچنین قیمت مقرون به صرفه آن استفاده از تاپشیت را بسیار پرکاربرد کرده است. از تاپشیت میتوان در طراحی دکوراسیون منازل و لابی ساختمان، دکوراسیون مراکز درمانی و فروشگاهی و اداری به عنوان جایگزین سنگ ساختمانی و کاغذ دیواری استفاده کرد. تاپکو در دو نوع معمولی و نور گذر یا Back Light تولید و به فروش میرسد. ضخامت دیوارپوش تاپکو معمولی 3.7 میلیمتر و ضخامت دیوارپوش تاپکو نور گذر 2.5 میلیمتر است.

لیست قیمت ماربل شیت

قیمت ماربل شیت چقدر است؟

قیمت دیوارپوش تاپکو با توجه به مزیت های آن و همچنین زیبایی و سادگی در نصب بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است. ابعاد هر شیت دیوارپوش تاپکو 122 سانتیمتر در 280 سانتیمتر است که هر شیت از آن 3.416 متر مربع را پوشش میدهد. با توجه به وزن سبک تاپشیت نصب آن به سادگی قابل انجام است. همچنین تاپشیت بر روی هر نوع سطوحی قابل اجراست و از این رو استفاده از آن را برای هر دیواری ممکن ساخته است و از این نظر بسیار مقرون به صرفه است. در شرایطی که طراحی داخلی به گونه ای باشد که پشت دیوار نورپردازی شده باشد میتوان از دیوارپوش نور گذر تاپکو به عنوان یکی از جذابترین متریال های ساختمانی استفاده کرد. با توجه به خاصیت ضد آب بودن دیوارپوش تاپکو میتوان از آن در تمامی محیط های مرطوب نظیر سرویس بهداشتی، حمام و استخر استفاده کرد. همین خاصیت ضد آب بودن تاپشیت باعث شده تا کاملاً قابل شستشو باشد و تمیز کردن آن به راحتی انجام شود. برای تمیز کردن سطوح تاپشیت بهتر است از مواد شوینده شیمیایی قوی استفاده نشود زیرا ممکن است بعد از گذشت زمان و چندین بار شستشو دیوارپوش تاپکو دچار تغییر رنگ شود. همچنین با توجه به اینکه در فرآیند تولید دیوارپوش تاپکو از مواد آنتی باکتریال استفاده شده است میتوان از آن برای پوشش دیوار مراکز درمانی و بهداشتی استفاده کرد. همچنین با توجه به صیقلی بودن سطح دیوارپوش و همچنین قابلیت ضدعفونی استفاده از دیوارپوش تاپکو در مراکز درمانی بهترین گزینه است. با توجه به استفاده  از PVC سخت در فرمولاسیون این کالا، دیوارپوش تاپکو در مقابل ضربه بسیار مقاوم است و حتی میتوان از آن به عنوان رویه کابینت نیز استفاده کرد. تاپشیت همچنین عایق صوت و حرارت است و میتواند تا 30% عایق صوتی دیوار را افزایش دهد. ضریب احتراق تاپشیت پایین است و اشتعال زا نیست، همچنین در مقابل حرارت بسیار مقاوم است و در صورت آتش سوزی خاصیت خود خاموش شونده دارد. از این رو میتوان از تاپشیت به عنوان پوشش بین کابینت آشپزخانه نیز استفاده کرد. ثبات رنگ بالا و همچنین عمر بالا از دیگر مزیت های آن است. دیوارپوش تاپکو دارای 5 سال گارانتی کارخانه است و از این رو میتواند گزینه عالی برای پوشش دیوار باشد.

نصب ماربل شیت

نصب ماربل شیت بسیار سریع و ساده است. با توجه به سبکی ماربل شیت در مقایسه با سنگ طبیعی و همچنین عدم نیاز به بنایی نصب این نوع دیوارپوش به سادگی و به سرعت انجام میشود. پس از اطمینان از زیرسازی دیوار محل نصب ماربل شیت بر روی انواع سطوح گچی، سیمانی، رنگ شده و همچنین بر روی انواع کاشی و سرامیک قابل نصب است. نکته ای که باید در نظر داشت این است که سطح زیر کار باید مسطح و عاری از هرگونه پستی و بلندی باشد. پس از اطمینان از مسطح بودن دیوار چسب مخصوص ماربل شیت که از جنس پلی اورتان است بر روی سطح دیوار کشیده میشود. چسب پلی اورتان مخصوص ماربل شیت که به چسب کالباسی نیز معروف است بسیار قوی است و برای نصب ماربل شیت استفاده میشود. علت نامگذاری چسب پلی اورتان به نام چسب کالباسی شباهت ظاهری بسته بندی آن به بسته بندی کالباس است. پس از اینکه دیوار به چسب مخصوص ماربل شیت آغشته شد ماربل شیت بر روی دیوار قرار میگیرد و پس از مدت کوتاهی در جای خود فیکس میشود. با توجه به اینکه ابعاد ورق 120 در 280 سانتیمتر است توجه به اینکه ضروری است که ورق بعدی باید به گونه ای نصب شود که امتداد طرح ماربل شیت حفظ شود. در واقع طرح انتهای هر برگه طرح ابتدای برگه مجاور است. دقت در همخوانی طرح در نصب بسیار مهم است زیرا زیبایی کار به دقت نصاب و همچنین تبحر آن در نصب بستگی دارد. پس از نصب برگه ها برای لبه های انتهایی از ابزار قرنیز استفاده میشود. با توجه به اینکه ممکن است لبه های انتهایی کار برش خورده شود استفاده از ابزار انتهایی متناسب با طرح ماربل شیت ضروری است. ابزار انتهایی نیر با استفاده از چسب پلی اورتان نصب میشود.

نصب ماربل شیت

مزایا و معایب ماربل شیت

مزایای ماربل شیت شامل : 1- قیمت ارزانتر در خرید و نصب در مقایسه با سنگ طبیعی. 2- نصب سریع و عدم نیاز به بنایی در مقایسه با انواع سنگ طبیعی و سرامیک. 3- قابلیت نصب بر روی انواع سطوح گچی، سیمانی و سرامیک و کاشی. 3- مقاومت 100 درصدی در مقابل آب و رطوبت. 4- خاصیت آنتی باکتریال و جلوگیری از رشد هرگونه قارچ و کپک. 5- عایق رطوبت و صوت و همچنین جلوگیری از انتقال حرارت. 6- تنوع در طرح و رنگ و تولید در دو نوع مات و براق و متناسب با سلیقه خریدار. 7- قابلیت شستشو و استفاده از مواد ضد عفونی. 8- قابلیت نصب ماربل شیت در بیمارستان و مراکز بهداشتی به دلیل خواص بهداشتی.

معایب ماربل شیت شامل : 1- مقاومت کم ماربل شیت در مقابل حرارت مستقیم که منجر به آب شدن آن خواهد شد. 2- مقاومت ماربل شیت در مقابل نور خورشید به نسبت کم است و پس از چند سال در اثر نور مستقیم ممکن است دچار رنگ پریدگی شود. 3- تولیدات ضعیف برخی از کارخانجات به دلیل کاهش قیمت چاپ بسیار بی کیفیتی دارد که معمولاً خریداران پس از نصب پشیمان میشوند. 4- برخی از کارخانجات ورق با ضخامت کمتر از 2.5 میلیمتر تولید میکنند که این نوع ماربل شیت از نظر مقاومت بسیار ضعیف است.

نصب ماربل شیت در حمام و دستشویی

انتخاب ماربل شیت به عنوان پوشش دیوار حمام و دستشویی گزینه مناسبی است. با توجه به اینکه ماربل شیت صد در صد ضد آب و آنتی باکتریال است از این رو میتوان در پوشش حمام و دستشویی از ماربل شیت به جای سرامیک و کاشی استفاده کرد. همچنین در صورتی که بازسازی حمام و دستشویی مد نظر باشد و قبلاً دیوار کاشی یا سرامیک شده باشد میتوان ماربل شیت را بر روی کاشی و سرامیک قدیمی اجرا کرد و با هزینه کمتر و سرعت بیشتر نسبت به بازسازی حمام و دستشویی اقدام کرد. با توجه به اینکه چسب مخصوص ماربل شیت چسب پلی اورتان است در مقابل آب و رطوبت بسیار مقاوم است و از این رو در مجاورت آب و رطوبت آسیب نخواهد دید. پوشش رویی ماربل شیت نیز در مقابل مواد شوینده مقاوم است اما بهتر است از مواد شوینده قوی مانند وایتکس بر روی آن استفاده نشود. با توجه به سرعت بالای نصب ماربل شیت معمولاً در عرض یک روز کاری میتوان اقدام به نصب ماربل شیت در حمام و دستشویی میتوان اقدام کرد.

ماربل شیت حمام و دستشویی

نصب ماربل شیت بین کابینت آشپزخانه

یکی از دیگر قیمت های ساختمان که میتوان از ماربل شیت برای تزئین آن استفاده کرد فضای بین کابینت آشپزخانه است. در اصطلاح به فضای بین کابینت زمینی و کابینت هوایی فضای بین کابینتی میگویند که ماربل شیت یکی از بهترین انتخاب ها برای فضای بین کابینتی است. ماربل شیت بین کابینتی با استفاده از چسب پلی اورتان به دیوار گچ کاری شده به راحتی متصل میشود. برخی از کارخانجات اقدام به تولید ورق رویه کابینتی با ضخامت 5 سانتیمتر کرده اند که به ورق گارنت معروف است. ورق گارنت از جنس ماربل شیت است و از این رو هماهنگی طرح رویه کابینتی و فضای بین کابینتی زیبایی محیط آشپزخانه و کابینت آشپزخانه را دوچندان میکند. نصب ماربل شیت بین کابینتی با سرعت و سهولت انجام میشود و هزینه تمام شده آن در مقایسه با انواع کاشی بین کابینتی و سنگ طبیعی و مصنوعی بسیار کمتر است.

ماربل شیت بین کابینتی

مهندس صادقی

مدیرعامل شرکت ساختمانی صاد
کارشناس ارشد مهندسی سازه - عمران
عضو سازمان نظام مهندسی تهران با 20 سال سابقه اجرایی

موبایل، واتساپ و روبیکا مهندس صادقی : 09121022495

دفتر فروش ( تهران ) : 44287287 – 44287244

برای اطلاع از تخفیف قیمت ماربل شیت و ثبت سفارش و خرید از نمایندگی فروش در واتساپ یا روبیکا پیام ارسال کنید.
جهت صدور پیش فاکتور خرید ماربل شیت نام و آدرس محل ارسال و مقدار خرید را در واتساپ یا روبیکا یا ایتا ذکر بفرمایید.
قیمت ماربل شیت بر اساس خرده فروشی درج شده است. در صورت خرید به صورت عمده تماس بگیرید.

لیست قیمت ماربل شیت

آخرین تغییر لیست قیمت کالا در
در صورت تغییر قیمت ماربل شیت لیست قیمت جدید به روز رسانی میشود

سوالات متدوال ماربل شیت

ارسال و پخش ماربل شیت در تهران و سراسر ایران

ارسال و پخش ماربل شیت در تهران و سراسر ایران توسط باربری های مجاز و دارای بیمه نامه به تمامی استانها، مراکز استانها و شهرهای ایران مطابق با تعرفه اتحادیه باربری مستقیماً از کارخانه و یا انبار به شهرهای تهران – تبریز – ارومیه – اردبیل – اصفهان – البرز – کرج – ایلام – بوشهر – شهرکرد – بیرجند – مشهد – بجنورد – اهواز – زنجان – سمنان – زاهدان – شیراز – قزوین – قم – کردستان – سنندج – کرمان – کرمانشاه – یاسوج – گلستان – گرگان – کاشان – شاهرود – گیلان – رشت – بندر انزلی – لاهیجان – خرم آباد – مازندران – ساری – رامسر – دماوند – لواسان – فشم – شهر ری – ورامین – شهریار – بندرعباس – کیش – قشم – همدان و یزد قابل ارسال است. لطفاً جهت هماهنگی برای ارسال بار و هزینه حمل باربری با شماره های دفتر فروش تهران تماس حاصل کنید و یا از طریق واتساپ یا روبیکا با ما در ارتباط باشید.

نصب و اجرا ماربل شیت پس از خرید

پس از خرید و یا استعلام قیمت ماربل شیت و در صورت تمایل مشتری محترم نسبت به نصب و اجرا، معرفی پیمانکاران واجد شرایط جهت اجرای آن امکانپذیر است. با توجه به سابقه شرکت ساختمانی صاد در زمینه پیمانکاری ساختمانی و همچنین آشنایی با مجریان متعهد و متخصص که در طی چندین سال و آشنایی با نحوه کار آنان، در صورت تمایل مشتری محترم امکان معرفی جهت اجرا و یا نصب در اسرع وقت امکانپذیر است. جهت هماهنگی لطفاً از طریق تلفن های دفتر فروش و یا از طریق پیامرسان واتساپ، روبیکا و یا ایتا با ما در ارتباط باشید.

استاندارد ماربل شیت

با توجه به اینکه تولید این محصول در کارخانه استاندارد تولید میشود از این رو محصول دارای نشان ملی استاندارد ایران است. استاندارد ماربل شیت مطابق با دستور العمل و تائیدیه سازمان استاندارد ملی ایران است. با توجه به لزوم استفاده از کالا و مصالح ساختمانی استاندارد در ایران و همچنین نظارت بر ساخت و ساز توسط سازمان نظام مهندسی ایران توصیه میشود مصالح یا کالای ساختمانی مورد نظر را از برندهای دارای نشان ملی استاندارد ایران تهیه کنید تا در حین ساخت دچار مشکل نشوید. فروشگاه ساختمانی صاد اصالت و استاندارد کالای مورد نظر را تائید میکند.

فروش اینترنتی ماربل شیت

در حال حاضر در فروشگاه ساختمانی صاد امکان فروش اینترنتی ماربل شیت و ارسال آن به سراسر ایران امکانپذیر است. پس از مطالعه مشخصات کالا میتوان با استعلام قیمت به روز کالا از طریق پیامرسان واتساپ، روبیکا و یا ایتا و یا شماره تماس های موجود در همین صفحه اقدام به خرید اینترنتی کرد. با توجه به نوسان قیمت کالا و مصالح ساختمانی در بازار ایران بهتر است پیش از دریافت پیش فاکتور از قیمت به روز کالا اطمینان حاصل شود. فروش اینترنتی کالا پس از اخذ فاکتور فروش از طریق پیامرسان واتساپ، روبیکا و یا ایتا و یا از طریق ایمیل و پرداخت وجه مندرج در فاکتور با استفاده از انواع روش های پرداخت امکانپذیر است. انواع روش پرداخت فاکتور فروش اینترنتی شامل کارت به کارت، پرداخت شبا و سایر روش های پرداخت بانکی به شماره حساب فروشگاه ساختمانی صاد میباشد. همچنین در صورتی که هر یک از روش های پرداخت اینترنتی مقدور نباشد مشتریان محترم میتوانند با استفاده از دستگاه کارتخوان یا پوز فروشگاهی مستقر در فروشگاه ساختمانی صاد به نشانی مندرج در همین صفحه مراجعه کنند. پیش از تشریف فرمایی به دفتر فروش لطفاً نسبت به اخذ پیش فاکتور فروش اینترنتی از طریق پیامرسان ها و یا ایمیل اقدام کنید. برای دریافت پیش فاکتور اینترنتی کالا لازم است که مشخصات محصول به همراه مقدار آن و همچنین نام خریدار و محل ارسال و آدرس پروژه ارسال شود. پس از تسویه فاکتور فروش روند ارسال کالا به محل مورد پروژه در اسرع وقت و با توجه به نوبت ارسال کالا شروع خواهد شد. در صورت تمایل به خرید اینترنتی کالا با شرکت ساختمانی صاد در ارتباط باشید.