دارای نماد اعتماد وزارت صمت

44287287 – 44287244 – 09121022495 مهندس صادقی

تولید، تامین و پخش کالا و مصالح ساختمانی

تیرآهن

لیست قیمت تیرآهن

آخرین تغییر لیست قیمت کالا در
در صورت تغییر قیمت تیرآهن لیست قیمت جدید به روز رسانی میشود
برای اطلاع از تخفیف قیمت تیرآهن و ثبت سفارش و خرید از نمایندگی فروش در واتساپ یا روبیکا پیام ارسال کنید.
جهت صدور پیش فاکتور خرید تیرآهن نام و آدرس محل ارسال و مقدار خرید را در واتساپ یا روبیکا یا ایتا ذکر بفرمایید.
قیمت تیرآهن بر اساس خرده فروشی درج شده است. در صورت خرید به صورت عمده تماس بگیرید.

مهندس صادقی

مدیرعامل شرکت ساختمانی صاد

کارشناس ارشد مهندسی سازه – عمران

عضو سازمان مهندسی تهران با 20 سال سابقه اجرایی

موبایل، واتساپ، روبیکا و ایتا مهندس صادقی : 09121022495

دفتر فروش ( تهران ) : 44287287 – 44287244

تیرآهن چیست؟

تیرآهن یا تیرآهن IPE یا تیرآهن بال نیم پهن موازی یکی از پر مصرف ترین مقاطع فولادی در صنعت ساختمان ایران است. از تیرآهن IPE عمدتاً به منظور تیر در سازه و یا در اصطلاح پل استفاده میشود. همچنین در صورتی که از دوبل تیرآهن IPE استفاده شود به آن مقاطع ترکیبی گفته میشود که میتوان از این نوع مقاطع به عنوان ستون در سازه استفاده کرد. در برخی از متون علمی همچنین از تیرآهن به صورت تیرآهن IPE نیز نام برده میشود. به صورت کلی مقاطع بال نیم پهن موازی را با نام مقاطع I شکل میشناسند. همچنین لازم به ذکر است که مقاطع بال پهن یا IPB در سازه های فولادی به عنوان ستون کاربرد دارند. همانطور که ذکر شد با توجه به ممان اینرسی کمتر مقاطع IPE نسبت به IPB در صورتی که از تیرآهن به عنوان ستون بخواهیم استفاده کنیم باید حتماٌ مقطع دوبل شود. اگر ظرفیت خمشی و برشی مقاطع مطابق با محاسبات سازه ای کافی نباشد از تیر ورق برای ساخت مقاطع فولادی استفاده میشود. طول استاندارد شاخه تیرآهن 12 متر است که برخی از فروشندگان اقدام به برش تیرآهن به طول 6 متر میکنند. یکی از مسائلی که پیش از خرید تیرآهن باید به آن توجه کرد این است که در بازار معمولاً قیمت تیرآهن بر اساس شاخه 12 متری اعلام میشود. قیمت تیرآهن IPE بر اساس هر کیلوگرم مانند قیمت آرماتور در بازار آهن مرسوم نیست. متاسفانه برخی از فروشندگان با سو استفاده از عدم آگاهی خریداران اقدام به فروش تیرآهن با برند متفرقه به جای تیرآهن ذوب آهن اصفهان میکنند. باید در نظر داشت که قیمت تیرآهن با توجه به کارخانه سازنده آن بسیار متغیر است. در ایران کارخانه ذوب آهن اصفهان با کیفیت ترین نوع تیرآهن را تولید میکند. توصیه میشود که پیش از خرید تیرآهن نسبت به اصالت کالا اطمینان حاصل کنید.

تیرآهن

انواع تیرآهن

مطابق با جدول اشتال نمره تیرآهن نمره تیرآهن بیانگر ارتفاع مقطع I شکل بر حسب میلیمتر است. در بازار آهن ایران معمولاً نمره تیرآهن بر اساس ارتفاع مقطع بر حسب سانتیمتر نامگذاری میشود در حالی که از نظر علمی مقطع تیرآهن IPE بر حسب ارتفاع آن به سانتی متر نامگذاری میشود. از این رو تیرآهن با نام تیرآهن 140 اصفهان و یا تیرآهن IPE نیز شناخته میشود. پروفیل I شکل با توجه به ارتفاع آن به سانتیمتر و یا میلیمتر نامگذاری میشود. به عنوان مثال تیرآهن 14 دارای 14 سانتیمتر و یا به عبارتی دیگر 140 میلیمتر ارتفاع است. همچنین به طور تقریبی عرض تیرآهن I شکل معادل نیمی از ارتفاع آن است. مقطع IPE یا مقطع I شکل جز بهترین انواع مقاطع فولادی به منظور استفاده تیر در ساختمان است. با توجه به اینکه نیمرخ تیرآهن IPE با توجه به وزن مقاومت خمشی بهینه ای دارد استفاده از آن به عنوان تیر بسیار مرسوم است. همچنین در صورتی که با توجه به نظر طراح نیاز به مقاومت خمشی بیشتری باشد میتوان با تقویت و اضافه نمودن ورق بر روی بال مقاومت خمشی تیرآهن را در مقابل لنگر خمشی بهبود بخشید. همچنین با اضافه نمودن ورق فولادی به جان تیرآهن میتوان مقاومت برشی IPE را به میزان قابل توجهی افزایش داد. تیرآهن IPE در سازه وظیفه تحمل نیروهای وارده حاصل از وزن و یا نیروهای جانبی وارده بر سازه را به عهده دارد. بال تیرآهن IPE وظیفه تحمل نیروهای خمشی و جان تیرآهن وظیفه تحمل نیروهای برشی وارد بر سازه را به عهده دارد. از این رو با توجه به طراحی سازه فولادی و تعیین بارهای وارده مطابق با مبحث 10 مقررات ملی ساختمان ایران ( آیین نامه فولاد ایران ) اقدام به برآورد نمره تیرآهن میکنیم. همچنین در جدول اشتال که به عنوان جدول استاندارد تولید مقطع I شکل شناخته میشود مشخصات مهم ابعادی و هندسی مقطع نظیر سطح مقطع، ممان اینرسی، اساس مقطع، شعاع ژیراسیون و وزن تیرآهن در واحد طول ارائه شده است.

قیمت تیرآهن

در ایران عمده ترین تولید کننده تیرآهن ذوب آهن اصفهان است و همچنین تیرآهن اهواز نیز در بازار ایران تولید و به فروش میرسد. همچنین برخی دیگر از کارخانه‌ها نورد گرم تیرآهن مانند فایکو و آرین نیز اقدام به تولید تیرآهن استاندارد میکنند. تیرآهن 14 دارای 14 سانتیمتر ارتفاع است و عرض بال آن نیز 7.3 سانتیمتر است. ضخامت جان تیرآهن IPE معادل 4.7 میلیمتر و ضخامت بال آن نیز 6.9 میلیمتر است. ضخامت بال و جان تیرآهن در تمام طول آن ثابت بوده و باید استاندارد ملی ایران به شماره 1791 را برآورده کند. همچنین وزن تیرآهن 14 در هر یک متر طول معادل 12.9 کیلوگرم است و مطابق با استاندارد DIN 1025-5 ابعاد اسمی تولید آهن و وزن آن باید در تطابق کامل با آیین نامه باشد. در برخی از سازه های فولادی به منظور کاهش وزن ساختمان و همچنین مصرف کمتر فولاد از تیر لانه زنبوری استفاده میشود. معمولاً در سقف طاق ضربی از تیرآهن لانه زنبوری به عنوان تیرچه استفاده میشود. همچنین در ساختمان های قدیمی در ایران از تیر لانه زنبوری دوبل به عنوان تیر اصلی ساختمان و به نام تیر خورجینی استفاده میشد که البته این نوع سازه در حال حاضر به دلیل مشکلات لرزه ای استفاده نمیشود. تیر خرجینی با استفاده از تیرآهن لانه زنبوری به دلیل عدم مقاومت مناسب در برابر زلزله در حال حاضر کارایی ندارد. از آنجایی که طول هر شاخه تیرآهن 12 متر است لازم به ذکر است که قیمت تیرآهن بر اساس شاخه ای تعیین میشود و مانند بسیاری دیگر از مقاطع فولادی مانند میلگرد به صورت کیلویی قیمت دهی نمیشود. معمولاً پس از خرید تیرآهن حمل آن توسط تریلی یا کفی به محل پروژه انجام میگیرد و توصیه میشود که پیش از خرید تیرآهن نسبت به دریافت بارنامه و فاکتور باسکول دقت لازم صورت گیرد. همچنین امکان ارسال تیرآهن به سراسر کشور با بارنامه های معتبر و با نرخ اتحادیه و همچنین دارای بیمه نامه فراهم است و در اسرع وقت نسبت به بارگیری و ارسال تیرآهن IPE اقدام خواهد شد.

سوالات متدوال تیرآهن

تخفیف قیمت تیرآهن 14 اصفهان شاخه 12 متری در بهار 1403 در نمایندگی فروش کارخانه چقدر است؟ جهت اطلاع از تخفیف فروش و قیمت به روز بهار 1403 با واحد فروش تماس بگیرید و یا در واتساپ، روبیکا یا ایتا پیام دهید. واحد فروش تهران : 44287287 – 09121022495 مهندس صادقی.
روند خرید تیرآهن 14 اصفهان شاخه 12 متری و ثبت سفارش و صدور پیش فاکتور به چه صورت است؟ کافی است صورت اقلام بار و نام و آدرس خود را به شماره 09121022495 واتساپ، روبیکا یا ایتا کنید. همکاران واحد فروش در اسرع وقت نسبت به صدور پیش فاکتور فروش اقدام خواهند کرد.
علت پایین بودن نسبی قیمت تیرآهن 14 اصفهان شاخه 12 متری در فروشگاه ساختمانی صاد چیست؟ با توجه به اینکه شرکت ساختمانی صاد تامین کننده کالا و مصالح پروژه های بزرگ صنعت ساختمان است و همچنین عاملیت کارخانه را دارد کالا و یا مصالح به قیمت عمده به فروش میرسد.
چطور میتوانیم برای خرید تیرآهن 14 اصفهان شاخه 12 متری از کیفیت و اصل بودن کالا مطمئن شویم؟ با توجه به اینکه گروه ساختمانی سیمرغ میباشد ارسال بار مستقیماً از کارخانه صورت میگیرد و کیفیت و اصل بودن کالا مطابق با سازمان ملی استاندارد ایران است.
آیا با خرید اینترنتی امکان ارسال تیرآهن 14 اصفهان شاخه 12 متری به تهران و شهرستان وجود دارد؟ بله، امکان خرید حضوری در فروشگاه یا خرید اینترنتی و ارسال آن به سراسر کشور به آدرس شما مقدور است. ارسال کالا یا مصالح با باربری به محل پروژه در اسرع وقت و با حداقل هزینه صورت میگیرد.
کرایه حمل تیرآهن 14 اصفهان شاخه 12 متری چقدر است؟ هزینه حمل طبق تعرفه رسمی و با حداقل هزینه و با ضمانت تحویل سالم طبق بارنامه توسط باربری های مجاز و دارای بیمه نامه انجام میشود.

ارسال و پخش تیرآهن در تهران و سراسر ایران

ارسال و پخش تیرآهن در تهران و سراسر ایران توسط باربری های مجاز و دارای بیمه نامه به تمامی استانها، مراکز استانها و شهرهای ایران مطابق با تعرفه اتحادیه باربری مستقیماً از کارخانه و یا انبار به شهرهای تهران – تبریز – ارومیه – اردبیل – اصفهان – البرز – کرج – ایلام – بوشهر – شهرکرد – بیرجند – مشهد – بجنورد – اهواز – زنجان – سمنان – زاهدان – شیراز – قزوین – قم – کردستان – سنندج – کرمان – کرمانشاه – یاسوج – گلستان – گرگان – کاشان – شاهرود – گیلان – رشت – بندر انزلی – لاهیجان – خرم آباد – مازندران – ساری – رامسر – دماوند – لواسان – فشم – شهر ری – ورامین – شهریار – بندرعباس – کیش – قشم – همدان و یزد قابل ارسال است. لطفاً جهت هماهنگی برای ارسال بار و هزینه حمل باربری با شماره های دفتر فروش تهران تماس حاصل کنید و یا از طریق واتساپ یا روبیکا با ما در ارتباط باشید.

نصب و اجرا تیرآهن پس از خرید

پس از خرید و یا استعلام قیمت تیرآهن و در صورت تمایل مشتری محترم نسبت به نصب و اجرا، معرفی پیمانکاران واجد شرایط جهت اجرای آن امکانپذیر است. با توجه به سابقه شرکت ساختمانی صاد در زمینه پیمانکاری ساختمانی و همچنین آشنایی با مجریان متعهد و متخصص که در طی چندین سال و آشنایی با نحوه کار آنان، در صورت تمایل مشتری محترم امکان معرفی جهت اجرا و یا نصب در اسرع وقت امکانپذیر است. جهت هماهنگی لطفاً از طریق تلفن های دفتر فروش و یا از طریق پیامرسان واتساپ، روبیکا و یا ایتا با ما در ارتباط باشید.

استاندارد تیرآهن

با توجه به اینکه تولید این محصول در کارخانه استاندارد تولید میشود از این رو محصول دارای نشان ملی استاندارد ایران است. استاندارد تیرآهن مطابق با دستور العمل و تائیدیه سازمان استاندارد ملی ایران است. با توجه به لزوم استفاده از کالا و مصالح ساختمانی استاندارد در ایران و همچنین نظارت بر ساخت و ساز توسط سازمان نظام مهندسی ایران توصیه میشود مصالح یا کالای ساختمانی مورد نظر را از برندهای دارای نشان ملی استاندارد ایران تهیه کنید تا در حین ساخت دچار مشکل نشوید. فروشگاه ساختمانی صاد اصالت و استاندارد کالای مورد نظر را تائید میکند.

فروش اینترنتی تیرآهن

در حال حاضر در فروشگاه ساختمانی صاد امکان فروش اینترنتی تیرآهن و ارسال آن به سراسر ایران امکانپذیر است. پس از مطالعه مشخصات کالا میتوان با استعلام قیمت به روز کالا از طریق پیامرسان واتساپ، روبیکا و یا ایتا و یا شماره تماس های موجود در همین صفحه اقدام به خرید اینترنتی کرد. با توجه به نوسان قیمت کالا و مصالح ساختمانی در بازار ایران بهتر است پیش از دریافت پیش فاکتور از قیمت به روز کالا اطمینان حاصل شود. فروش اینترنتی کالا پس از اخذ فاکتور فروش از طریق پیامرسان واتساپ، روبیکا و یا ایتا و یا از طریق ایمیل و پرداخت وجه مندرج در فاکتور با استفاده از انواع روش های پرداخت امکانپذیر است. انواع روش پرداخت فاکتور فروش اینترنتی شامل کارت به کارت، پرداخت شبا و سایر روش های پرداخت بانکی به شماره حساب فروشگاه ساختمانی صاد میباشد. همچنین در صورتی که هر یک از روش های پرداخت اینترنتی مقدور نباشد مشتریان محترم میتوانند با استفاده از دستگاه کارتخوان یا پوز فروشگاهی مستقر در فروشگاه ساختمانی صاد به نشانی مندرج در همین صفحه مراجعه کنند. پیش از تشریف فرمایی به دفتر فروش لطفاً نسبت به اخذ پیش فاکتور فروش اینترنتی از طریق پیامرسان ها و یا ایمیل اقدام کنید. برای دریافت پیش فاکتور اینترنتی کالا لازم است که مشخصات محصول به همراه مقدار آن و همچنین نام خریدار و محل ارسال و آدرس پروژه ارسال شود. پس از تسویه فاکتور فروش روند ارسال کالا به محل مورد پروژه در اسرع وقت و با توجه به نوبت ارسال کالا شروع خواهد شد. در صورت تمایل به خرید اینترنتی کالا با شرکت ساختمانی صاد در ارتباط باشید.