دارای نماد اعتماد وزارت صمت

44287287 – 44287244 – 09121022495 مهندس صادقی

تولید و پخش کالا و مصالح ساختمانی

سقف کاذب مغازه

نصب و اجرا سقف کاذب مغازه با توجه به اصول مهندسی و فروش ملزومات سقف کاذب

بروزرسانی مطلب در
مهندس صادقی

مدیرعامل شرکت ساختمانی صاد
کارشناس ارشد مهندسی سازه - عمران
عضو سازمان نظام مهندسی تهران با 20 سال سابقه اجرایی

انواع سقف کاذب مغازه

سقف کاذب مغازه برای پوشش سقف سازه ای از محیط مغازه و جداسازی آن استفاده میشود. با توجه به اینکه ممکن است زیر سقف ساختمان محل عبور تاسیسات مانند لوله های آب و فاضلاب و همچنین لوله های برق باشد سقف کاذب نصب میشود. همچنین به منظور زیباسازی سقف مغازه و جداسازی آن از سقف سازه ای کاربرد دارد. سقف سازه ای ساختمان از جنس بتنی و معمولاً با استفاده از تیرچه بلوک اجرا میشود. برای پوشش سقف سازه ای بهترین راه حل استفاده از سقف کاذب مغازه است. یکی دیگر از مزایای استفاده از سقف کاذب پی وی سی در ساختمان و مخصوصاً مغازه امکان نورپردازی سقف است. با توجه به اینکه استاندارد ابعاد شبکه سقف کاذب 60 سانتیمتر در 60 سانتیمتر است و چراغ های آماده در ابعاد 60 در 60 سانتیمتر در بازار موجود است به راحتی میتوان نسبت به نورپردازی سقف مغازه اقدام کرد. همچنین با توجه به اینکه دسترسی به پشت سقف کاذب به راحتی انجام میشود. برق کاری و سیم کشی نورپردازی سقف مغازه نیز به سهولت قابل اجرا و نصب است. سقف کاذب در دو نوع کلی شبکه بندی میشود که در زیر به طور کامل هر کدام توضیح داده شده است:

  • سقف کاذب مغازه 60 در 60 سانتیمتر که با استفاده از پانل 60 سانتیمتر در 60 سانتیمتر و با استفاده از انواع سازه مخصوص نصب و اجرا میشود. در این نوع سقف کاذب ابتدا با استفاده از انواع سازه سپری و نبشی در ابعاد 120 سانتیمتری و 60 سانتیمتری شبکه ای مربع شکل با ابعاد هر چشمه 60 سانتیمتر در 60 سانتیمتر در سقف مغازه اجرا میشود. با توجه به اینکه ابعاد هر پانل سقف کاذب پی وی سی و یا گچی نیز مربع شکل و 60 سانتیمتر است از این رو پانل به راحتی در جای خود قرار میگیرد. از مهمترین مزایای سقف کاذب 60 در 60 سانتیمتری مغازه دسترسی راحت به بالای سقف کاذب است. با توجه به اینکه دسترسی به پشت سقف کاذب با جابجایی هر پانل به سادگی انجام میشود امکان دسترسی به تاسیسات با بالای سقف امکان پذیر است. همچنین در صورت آسیب دیدگی قسمتی از سقف کاذب به راحتی میتوان پانل تخریب شده را با پانل جدید تعویض کرد. پانل 60 در 60 سانتیمتری سقف کاذب مغازه در دو نوع PVC و گچی موجود است. قیمت پانل گچی اندکی کمتر است اما وزن آن در مقایسه با پانل پی وی سی سقف مغازه اندکی بیشتر است.

  • سقف کاذب مغازه 6 متری که نوعی از سقف کاذب است در ابعاد 30 سانتیمتر در 6 متر تولید و به فروش میرسد. این نوع پانل که فقط از جنس PVC تولید میشود به صورت کلیکی است و در واقع هر پانل در پانل مجاور خود با استفاده از کلیک قفل میشود. زبانه های انتهایی و کناری پانل پی وی سی 6 متری به صورت نر و مادگی در یکدیگر قفل میشود. همچنین برای استحکام بیشتر سقف از کلیپس استفاده میشود. کلیپس قطعه ای فلزی و کوچک است که برای فیکس کردن پانل های 6 متری در کنار یکدیگر استفاده میشود. با توجه به اینکه در اجرای سقف کاذب مغازه با پانل 6 متری نیازی به اجرای سازه گالوانیزه نیست اما دسترسی به بالای سقف بسیار دشوار است. برای دسترسی به تراز بالای سقف کاذب و همچنین تعویض قطعه معیوب در با قطعه جدید مجبور هستیم سقف کاذب از ابتدا در کنج دیوار باز شود و دوباره اجرا شود. قیمت سقف کاذب 6 متری نسبت به سقف کاذب 60 در 60 سانتیمتری سقف مغازه کمتر است اما مزایای آن و سختی در دسترسی با بالای آن را نیز باید در نظر داشت.

نصب سقف کاذب مغازه

برای نصب سقف کاذب 60 در 60 سانتیمتری که به سقف کاذب شبکه نیز شناخته میشود. ابتدا باید نسبت به آماده سازی سقف اقدام کرد. پیش از آماده سازی باید تا جایی که ممکن است تاسیسات آویزان از سقف را تا بالاترین تراز ممکن قرار داد. معمولاً لوله های فاضلاب را به دلیل شیب بندی نمیتوان تغییر مکان داد و معمولاً لوله ای فاضلاب تعیین کننده تراز سقف است. پس از آماده سازی سقف با استفاده از تراز لیزری محل قرارگیری سقف و ارتفاع آن مشخص میشود. سپس با استفاده از سازه نبشی گالوانیزه بر روی دیوار مجاور و دور تا دور آن با استفاده از پیچ و رول پلاک اقدام به نصب و اجرای رول پلاک میشود. سازه نبشی باید به صورت کاملاً تراز و با استفاده از تراز لیزری و یا ریسمان گچ به دیوار به صورت محکم متصل شود. پس از اجرای نبشی نوبت به اجرای سازه اصلی که به طول 3.60 متر است میرسد. سازه اصلی که 360 سانتیمتر طول دارد استخوان بندی اصلی کار را شکل میدهد. توصیه میشود سازه اصلی در جهتی از سقف کاذب مغازه قرار گیرد که طول آن کمتر است تا سازه بیشتری به موازات یکدیگر اجرا شود. پیش از اجرای سازه اصلی باید نسبت به ساپورت گیری با استفاده از سیم مفتول گالوانیزه از سقف اقدام شود. توصیه میشود که سیم مفتول با استفاده از بست پروانه ای به سقف متصل شود و از استحکام آن اطمینان حاصل شود. پس از اجرای تراز سازه طولی و اطمینان از استحکام آن سازه سپری با طول 120 سانتیمتر و 60 سانتیمتر به گونه ای اجرا میشود که شبکه مربعی 60 در 60 سانتیمتر ایجاد میشود. پس از نصب سازه سقف کاذب مغازه پانل پی وی سی و یا پانل گچی با ابعاد 60 در 60 سانتیمتر در محل هر چشمه شبکه قرار میگیرد. همچنین با توجه به اینکه چراغ های آماده در ابعاد 60 در 60 سانتیمتر، 40 در 40 سانتیمتر و 30 در 30 سانتیمتر تولید شده است به راحتی میتوان نسبت به نورپردازی سقف مغازه اقدام کرد. فروشگاه ساختمانی صاد فروش انواع سقف کاذب مغازه و نصب آن در اسرع وقت را انجام میدهد. برای استعلام قیمت و همچنین نصب سقف کاذب از طریق شماره های فروشگاه و یا از طریق پیام رسان های داخلی و خارجی با ما در تماس باشید.

لیست قیمت سقف کاذب مغازه

  • قیمت هر متر مربع پانل 60 در 60 سقف کاذب PVC مغازه 85000 تومان است.

  • قیمت هر متر مربع پانل 60 در 60 سقف کاذب گچی مغازه 80000 تومان است.

  • قیمت هر متر مربع پانل 60 در 60 سقف کاذب چوبی مغازه 150000 تومان است.

  • قیمت هر متر مربع پانل 60 در 60 سقف کاذب استیل مغازه 120000 تومان است.

  • قیمت اجرای هر متر مربع سقف کاذب در مغازه 150000 تومان است.

  • قیمت هر متر سازه شبکه سقف کاذب 55000 تومان است.

  • قیمت هر شاخه سقف کاذب طول 6 متری و عرض 25 سانت 75000 تومان است.

  • قیمت نصب سقف کاذب 6 متری هر متر مربع 200000 تومان است.

سقف کاذب مغازه
وبلاگ شرکت ساختمانی صاد
پرسش و پاسخ سقف کاذب مغازه
تعداد پرسش و پاسخ : پرسشی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *