انواع قرنیز و روش نصب قرنیز

فروشگاه ساختمانی صاد فروش انواع قرنیز ام دی اف و قرنیز پی وی سی و نصب حرفه ای در اسرع وقت
مهندس صادقی

مدیرعامل شرکت ساختمانی صاد - کارشناس ارشد مهندسی سازه عمران با 20 سال سابقه اجرایی

بروزرسانی مطلب در

عنوان مطالب مقاله

انواع قرنیز ساختمانی و روش نصب قرنیز

قرنیز در ساختمان برای پوشش لبه انتهایی کف و حد فاصل دیوار و کف ساختمان کاربرد دارد. قرنیز Skirting با دو نوع متریال اصلی تولید میشود که هر کدام با توجه به تنوع کاربری و همچنین محل نصب آن تولید و به فروش میرسند. چنانچه مغزه قرنیز از جنس MDF باشد در اصطلاح به آن قرنیز MDF و چنانچه جنس مغزه از جنس PVC باشد به آن قرنیز PVC گفته میشود. یکی دیگر از انواع قرنیز از جنس پلی استایرن است که از نظر جنس بسیار مشابه با قرنیز PVC است اما از لحاظ قیمت و کیفیت با آن متفاوت است. از دیگر انواع قرنیز با توجه به جنس آن میتوان به قرنیز سرامیکی و قرنیز سنگی اشاره کرد. انتخاب قرنیز معمولاً با توجه به جنس کفپوش کف انتخاب میشود. به عنوان مثال چنانچه از سرامیک به عنوان کفپوش استفاده شود معمولاً از جنس قرنیز سرامیکی و از جنس سرامیک کف استفاده میشود که برای برش سرامیک معمولاً از واتر جت استفاده میشود. همین مسئله نیز در زمانی که از کفپوش سنگ برای کف ساختمان استفاده شود نیز صدق میکند و معمولاً از قرنیز از جنس همان سنگ استفاده میشود. در صورتی که از پارکت و یا کفپوش به عنوان پوشش کف ساختمان استفاده شود معمولاً از قرنیز PVC و یا قرنیز MDF متناسب با رنگ و طرح پارکت و یا کفپوش استفاده میشود. قرنیز PVC و قرنیز MDF در 4 سایز مختلف تولید میشود که در ایران و با توجه به ارتفاع سقف در 4 ارتفاع 7 سانت و 9 سانت و 11 سانت و 15 سانت تولید میشود. همچنین برخی از کارخانه ها نیز قرنیز با ارتفاع 24 سانت تولید میکنند که البته این نوع قرنیز برای ساختمان های خاص و معمولاً در لابی ساختمان کاربرد دارد. روش نصب قرنیز با توجه به جنس مغزه آن متفاوت است و به عنوان مثال قرنیز سرامیکی و یا سنگی ابتدا با استفاده از واتر جت برش میخورد و با استفاده از چسب خمیری سرامیک در محل مورد نظر نصب میشود. معمولاً ارتفاع قرنیز سرامیکی و یا سنگی 10 سانتیمتر است البته با توجه به اینکه در این حالت ارتفاع قرنیز به دلخواه برش میخورد میتوان با ارتفاع دلخواه برش داد. البته باید در نظر گرفت که ارتفاع قرنیز سرامیکی و یا سنگی باید مضرب صحیحی از ابعاد سنگ و یا سرامیک باشد تا پرت و دور ریز سنگ یا سرامیک به حداقل برسد. نصب قرنیز PVC و قرنیز MDF با استفاده از اره و معمولاً با استفاده از چسب سیلیکونی و یا چسب آکواریوم و همچنین دستگاه پمپ باد و میخ بادی انجام میشود. البته در این موارد باید در نظر داشت که استفاده از پمپ باد باید متناسب با ضخامت قرنیز باشد و در صورتی که این تناسب رعایت نشود منجر به آسیب رساندن به قرنیز خواهد شد. پمپ باد آنکور یکی از بهترین انواع پمپ باد برای اجرای میخ بادی در ایران است که با توجه به توان مناسب آن و همچنین ظرفیت پمپ برای نصب قرنیز بسیار مناسب است. به عنوان یک اصل کلی بهتر است در نظر داشته باشید که استفاده از پمپ باد و روش نصب میخ بادی بیشتر برای قرنیز MDF مناسب است و برای قرنیز PVC کمتر کارایی دارد. قیمت قرنیز با ارتفاع مختلف متفاوت است و باید در نظر داشت که در زمان خرید باید قیمت آن را با توجه به ارتفاع قرنیز در نظر گرفت. به عنوان مثال قیمت قرنیز 7 سانت ام دی اف در مقایسه با قیمت قرنیز ام دی اف 9 سانت کمتر است و قیمت قرنیز پی وی سی با ارتفاع یکسان از قیمت قرنیز ام دی اف کمتر است. همچنین بهتر است که قیمت قرنیز به صورت متری استعلام شود زیر قرنیز در بازار ایران در سه طول متفاوت 280 سانتی و 300 سانتی و 360 سانتی تولید و به فروش میرسد. البته باید در نظر داشت که خرید قرنیز به صورت شاخه ای است.

انواع قرنیز و نصب قرنیز

انواع قرنیز ام دی اف و روش نصب قرنیز ام دی اف

قرنیز ام دی اف و یا به عبارتی دیگر قرنیز MDF که در بازار به قرنیز چوبی نیز شناخته میشود یکی از پر مصرف ترین انواع قرنیز در ساختمان است. استفاده از قرنیز ام دی اف با توجه به پوشش کف تقریباً برای تمامی انواع کفپوش اعم از سنگ و سرامیک و یا پارکت لمینت و کفپوش پی وی سی مناسب است. قرنیز MDF در دو ضخامت 8 میل و 16 میل و با توجه به کاربری آن تولید و به فروش میرسد. قرنیز ام دی اف 16 میل با توجه به اینکه بهتر برش میخورد در قیمت های کنج نیاز به فارسی بر دارد قرنیز 16 میل ام دی اف شکیل تر میشود. البته در صورتی که نصاب حرفه ای باشد میتواند قرنیز 8 میل ام دی اف را کامل فارسی بر کند و از این نظر در زمان نصب مشکلی ایجاد نشود. نصب قرنیز ام دی اف با استفاده از اره مخصوص که به اره دیسکی معروف است و با استفاده از میخ بادی و چسب سیلیکون یا چسب آکواریوم صورت میگیرد. قرنیز ام دی اف در 4 ارتفاع 7 سانتیمتری و 9 سانتیمتری و 11 سانتیمتری و 15 سانتیمتری موجود است و متناسب با محل نصب میتوان از هر ارتفاع از قرنیز استفاده کرد. معمولاً در آپارتمانهای ایران با توجه به اینکه ارتفاع سقف مابین 2.8 متر و یا 3 متر است از قرنیز ام دی اف با ارتفاع 7 سانت و 9 سانت استفاده میشود و در شرایطی که در ساختمانی ارتفاع سقف بیشتر از 3 متر باشد میتوان از قرنیز MDF با ارتفاع 11 سانت و یا 15 سانت استفاده کرد. البته باید در نظر داشت که انتخاب ارتفاع قرنیز کاملاً بستگی به سلیقه خریدار دارد و میتوان به دلخواه از هرکدام استفاده کرد. قرنیز کرونوگرین یکی از معروفترین انواع قرنیز ام دی اف در بازار ایران است که مغزه آن از جنس MDF وارداتی و روکش آن نیز وارداتی از کشور کره جنوبی است. قرنیز کرونوگرین با برند Kronogreen در بازار ایران به دلیل کیفیت بالای چاپ روکش آن و همچنین تنوع در طرح و رنگ و مغزه ام دی اف مقاوم آن شناخته میشود. قرنیز کرونوگرین در سه مدل پافیلی و گلد و ابزاری و همچنین مدرن در بازار موجود است و از پر فروش ترین انواع قرنیز ام دی اف در بازار ایران است. قرنیز ام دی اف کرونوگرین در 5 ارتفاع و متناسب با محل کاربرد آن تولید و به فروش میرسد. با توجه به ارتفاع سقف و همچنین محل کاربرد قرنیز کرونوگرین در انواع 7 سانت و 9 سانت و 11 سانت و 15 سانت و 25 سانت تولید میشود که البته نوع 25 سانتی قرنیز MDF کرونوگرین معمولاً در ساختمانهای با سقف بیش از 4 متر کاربرد دارد و عمده مصرف آن در پوشش کف لابی است. قرنیز کرونوگرین در دو نوع با طول شاخه 3.66 متر و 2.8 متر تولید و به فروش میرسد. البته باید در نظر داشت که هر مدل از قرنیز کرونوگرین طول شاخه متفاوت دارد و بهتر است که در زمان خرید قیمت هر متر طول استعلام شود. یکی دیگر از بهترین انواع قرنیز ام دی اف موجود در بازار ایران قرنیز یشیل است. قرنیز ام دی اف یشیل با برند Yesil با توجه به تنوع طرح و رنگ و همچنین کیفیت مغزه و رکش آن یکی نام آشناترین برند قرنیز در بازار ایران است. قرنیز یشیل در سه ارتفاع 7 سانت و 9 سانت و 11 سانت و 15 سانت تولید میشود و متناسب با محل نصب و به دلخواه میتوان از هرکدام استفاده کرد. همچنین قرنیز یشیل در دو نوع ابزار تولید میشود و با توجه به نوع دکوراسیون و همچنین سلیقه مشتری میتوان به دلخواه از هرکدام استفاده کرد. طول هر شاخه قرنیز یشیل 3.6 متر است و معمولاً قیمت آن بر اساس هر شاخه اعلام میشود.

نصب قرنیز ام دی اف

انواع قرنیز پی وی سی و روش نصب قرنیز پی وی سی

قرنیز پی وی سی با مغزه از جنس پلی وینیل کلراید یا PVC تولید میشود که به همین دلیل هم در بازار به این اسم شناخته میشود. قرنیز پی وی سی به دلیل خاصیت شستشو و 100 درصد ضد آب بودن آن در مکان هایی که احتمال مجاورت با رطوبت وجود دارد استفاده میشود. با توجه به اینکه قرنیز پی وی سی از جنس پلاستیک فشرده است در مقابل آب و رطوبت کاملاً مقاوم است و از این رو در زمانی که با استفاده از تی کف شستشو شود توصیه میشود از این نوع قرنیز استفاده شود. معمولاً در محیط هایی که نیاز به شستشو با تی و آب و مواد دارند از کفپوش پی وی سی استفاده میشود که پس از نصب کفپوش PVC بهتر است که از قرنیز پی وی سی متناسب با طرح و رنگ کفپوش استفاده شود. قرنیز پی وی سی در دو ارتفاع 7 سانت و 9 سانت تولید و به فروش میرسد که معمولاً با توجه به ارتفاع سقف و همچنین سابقه مشتری میتوان به دلخواه هر کدام را انتخاب کرد. یکی از مهمترین مسائلی که در زمان انتخاب قرنیز PVC باید به آن توجه کرد جنس مغزه و جنس روکش است که باید در مقابل ضربه مقاوم باشد و در گذر زمان آسیب نبیند. متاسفانه در حال حاضر برخی از انواع قرنیز پی وی سی موجود در بازار ایران کیفیت بسیار پایینی دارد و برخی از مشتریان به دلیل قیمت پایین تمایل به خرید این نوع قرنیز بی کیفیت میکنند که البته پس از مدتی از خرید خود پشیمان میشوند. قرنیز پی وی سی معمولاً توسط چسب سیلیکونی و یا چسب آکواریوم و چسب یک دو سه به دیوار نصب میشود و البته باید در زمان نصب از چسب باکیفیت استفاده شود زیرا در غیر این صورت پس از مدتی قرنیز از دیوار جدا میشود و نیاز به نصب مجدد پیدا خواهد کرد. قرنیز تکنوپل با برند Technopol یکی از با کیفیت ترین انواع قرنیز PVC تولید شده در ایران است که به دلیل تنوع طرح و رنگ و همچنین مغزه پی وی سی فشرده و کیفیت روکش خرید آن به مشتریان محترم توصیه میشود. قرنیز تکنوپل در ارتفاع 9 سانت و همچنین طرح پافیلی تولید و به فروش میرسد و هر شاخه از قرنیز پی وی سی 3 متر طول دارد. نصب قرنیز تکنوپل نیز معمولاً به وسیله چسب آکواریوم و چسب یک دو سه انجام میشود. فروشگاه ساختمانی صاد متناسب با بودجه مشتریان محترم اقدام به فروش و نصب قرنیز با انواع برندهای مطرح در بازار ایران میکند و در صورت تمایل مشتریان محترم میتوانند از طریق فروشگاه صاد اقدام به خرید قرنیز کنند و پس از ان در اسرع وقت نصاب جهت نصب قرنیز به محل پروژه اعزام خواهد شد.

نصب قرنیز پی وی سی

لیست قیمت قرنیز
  • قیمت قرنیز 7 سانت کرونوگرین 84,000 تومان
  • قیمت قرنیز 9 سانت کرونوگرین 110,000 تومان
  • قیمت قرنیز 7 سانت یشیل 79,000 تومان
  • قیمت قرنیز 9 سانت یشیل 89,000 تومان
  • قیمت قرنیز 9 سانت تکنوپل 74,000 تومان
سوالات متداول قرنیز

قرنیز پی وی سی کاملاً ضد آب و قابل شستشو است در حالی که قرنیز ام دی اف باید با احتیاط شستشو شود و ضد آب نیست.

کارخانه تولید کننده قرنیز و کیفیت مواد اولیه در تولید قرنیز پی وی سی و ام دی اف و همچنین جنس روکش عامل تفاوت قیمت قرنیز در بازار هستند.

تفاوت قیمت ملاک انتخاب مناسب نیست زیرا کیفیت انواع تولیدات کارخانه ها با یکدیگر متفاوت است و با توجه به کیفیت و مواد اولیه به کار رفته قیمت نیز متفاوت است.

روش نصب قرنیز ام دی اف و قرنیز پی وی سی تقریباً مشابه است و تنها تفاوتی که دارد این است که اگر کیفیت قرنیز پی وی سی پایین باشد نمیتوان از پمپ باد و میخ بادی استفاده کرد.

در صورت تمایل به خرید قرنیز برندهای معتبر ایران تعداد شاخه مورد نیاز و یا متراژ مورد نیاز خود را از طریق پیامرسان واتساپ برای ما ارسال کنید تا همکاران ما نسبت به صدور پیش فاکتور برای شما اقدام کنند. شماره واتساپ : 09121022495

مقالات شرکت ساختمانی صاد
ابزار آلات تخریب ساختمان

ابزار آلات ساختمان

ابزار آلات ساختمانی به منظور تخریب، برش کاری، سوراخ کاری، میخ کوبی و جوشکاری و فروش – قیمت، فروش و ارسال

انواع کفپوش ساختمانی

کفپوش ساختمانی چیست؟

فروش انواع کفپوش ساختمانی استاندارد با ضمانت نامه و گارانتی 5 ساله و نصب کفپوش توسط نصاب حرفه ای و شرکتی

پلاستوفوم EPS

پلاستوفوم EPS چیست؟

تولید و فروش انواع پلاستوفوم ساختمانی EPS و دارای استاندارد و گواهینامه سازمان تحقیقات مسکن و عضو اتحادیه

فهرست بها 1401

فهرست بها 1401

دانلود رایگان فهرست بها 1401 – فهرست بها ابنیه 1401 – فهرست بها تاسیسات 1401 – فهرست بها راه 1401 در دو فرمت pdf و اکسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *