دارای نماد اعتماد وزارت صمت

44287287 – 44287244 – 09121022495 مهندس صادقی

تولید و پخش کالا و مصالح ساختمانی

وال پست آماده بلوک گازی

فروش و اجرای وال پست گالوانیزه آماده بلوک گازی با نظارت مهندسی در سراسر کشور و ارسال فوری

بروزرسانی مطلب در
مهندس صادقی

مدیرعامل شرکت ساختمانی صاد
کارشناس ارشد مهندسی سازه - عمران
عضو سازمان نظام مهندسی تهران با 20 سال سابقه اجرایی

وال پست آماده قائم بلوک گازی

مطابق با پیوست ششم آیین نامه 2800 زلزله ایران و پس از زلزله سال 1396 کرمانشاه استفاده از وال پست در اجرای بلوک گازی اجباری شده است. وال پست یا Wall Post که در فارسی به وادار میانی شناخته میشود موجب افزایش ظرفیت باربری جانبی میشود. به زبان ساده وال پست از سقوط جانبی بلوک گازی در زلزله جلوگیری میکند. وال پست یا وادار میانی در فرهنگ مهندسی سازه عضوی قائم یا افقی است که نگهدارنده بلوک گازی است. مطابق تعاریف پیوست ششم آیین نامه 2800 زلزله ایران تفاوتی مابین وال پست بلوک گازی و سایر انواع بلوک ساختمانی وجود ندارد اما در روش اجرا و اتصالات آن با بلوک هبلکس تفاوت هایی است. مطابق با پیوست ششم آیین نامه 2800 چنانچه طول دیوار بیش از 4 متر شود باید از یک عضو افقی بتنی و یا فولادی به عنوان تکیه گاه در جهت عمود بر بلوک گازی و مهار خارج از صفحه بلوک گازی استفاده شود. وال پست باید به طور کامل و مناسب به کف سازه و با اتصال مفصلی متصل شود اما در تراز بالا و در سقف باید به صورت کشویی متصل شود. اتصال کشویی وال پست بلوک گازی به سقف منجر به حرکت افقی در راستای دیوار میشود که این مسئله در اثر میان قابی دیوار در حین زلزله بسیار مهم است. در صورت استفاده از وال پست فلزی در بلوک گازی خارجی باید از عایق رطوبتی پشم سنگ استفاده شود. همچنین برای جلوگیری از ترک خوردن نازک کاری دیوار باید از رابیتس یا لایه مش الیافی استفاده شود. یکی از مسائلی که در اجرای وال پست بلوک هبلکس قم مهم است این است که در تراز بالا وال پست نباید به ناودانی متصل شده به تیر جوش شود و وال پست بلوک گازی باید به صورت آزادانه در جهت صفحه دیوار حرکت کند.

وال پست آماده افقی بلوک گازی

مطابق با پیوست ششم آیین نامه 2800 زلزله ایران چنانچه ارتفاع دیوار بیش از 3.5 متر باشد برای کاهش ارتفاع آزاد بلوک گازی و افزایش مقاومت جانبی خارج صفحه دیوار باید از وال پست افقی استفاده شود. وال پست افقی به منظور جداسازی دیوار از قاب سازه ای به نحوی اجرا شود که از تشکیل مفصل پلاستیک در فاصله یک متری وال پست قائم اجرا شود. به بیان ساده در فاصله یک متری از ستون سازه باید وال پست قائم اجرا شود تا از تشکیل مفصل پلاستیک وال پست قائم جلوگیری شود. بر روی تیر قاب سازه ای ناودانی متصل میشود و وال پست افقی بلوک گازی یا بلوک گازی با رعایت حداقل فاصله 3 سانتیمتری از ستون اجرا شود. یکی از نکات مهم در اجرای وال پست قائم این است که وادار میانی بلوک گازی نباید به پایه نگهدارنده آن جوش شود. همچنین وال پست افقی باید به طور کامل بر روی دیوار بنشیند و بار ثقلی بلوک گازی نباید به وال پست افقی منتقل شود.

وال پست آماده بلوک گازی

وال پست گالوانیزه بلوک گازی در ضخامت 2 میلیمتر و اندازه بال 70 میلیمتر و در طول سفارشی تولید و به فروش میرسد. با توجه به اینکه بلوک گازی 60 سانتیمتر طول و 25 سانتیمتر ارتفاع دارد و این ابعاد در تولیدات تمامی کارخانه های ایران به صورت استاندارد و یکسان است عرض وال پست آماده بلوک گازی باید با توجه به ضخامت بلوک انتخاب شود. عرض وال پست باید حداقل 5 میلیمتر بیشتر از ضخامت بلوک گازی باشد تا بلوک آزادانه در داخل آن حرکت کند و همچنین جداسازی بلوک از وال پست گالوانیزه جدا شود. به عنوان مثال چنانچه ضخامت بلوک گازی 10 سانتیمتر باشد عرض وال پست آماده بلوک گازی 10.5 سانتیمتر است. همچنین با توجه به اینکه هرچه ضخامت بلوک گازی بیشتر باشد قیمت هبلکس نیز بیشر است هرچه ضخامت بلوک گازی بیشتر باشد قیمت وال پست آماده بلوک گازی تیز بیشتر خواهد بود. بهترین ورق برای تولید وال پست آماده در ایران ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان است. قیمت وال پست آماده بلوک گازی با توجه به ضخامت آن و همچنین کارخانه تولید کننده ورق گالوانیزه متغیر است. وال پست منقطع با طول استاندارد 40 سانتیمتر و متناسب با ضخامت بلوک گازی تولید و به فروش میرسد. نورد و فرمینگ وال پست آماده بلوک گازی با استفاده از دستگاه تمام اتومات و به صورت نورد سرد انجام میشود. از انواع پر مصرف وال پست آماده بلوک گازی برای ضخامت های 10 سانتی و 15 سانتی و 20 سانتی میتوان اشاره کرد. همچنین امکان تولید سفارشی انواع وال پست گالوانیزه در ابعاد سفارشی امکان پذیر است.

لیست قیمت وال پست آماده بلوک گازی

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 15 سانتی برای بلوک گازی 10 سانتی 46000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 15 سانتی برای بلوک گازی 15 سانتی 52000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 15 سانتی برای بلوک گازی 20 سانتی 59000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 20 سانتی برای بلوک گازی 10 سانتی 56000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 20 سانتی برای بلوک گازی 15 سانتی 66000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 20 سانتی برای بلوک گازی 20 سانتی 76000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 30 سانتی برای بلوک گازی 10 سانتی 80000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 30 سانتی برای بلوک گازی 15 سانتی 95000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 30 سانتی برای بلوک گازی 20 سانتی 110000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 40 سانتی برای بلوک گازی 10 سانتی 105000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 40 سانتی برای بلوک گازی 15 سانتی 125000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 40 سانتی برای بلوک گازی 20 سانتی 145000 تومان است.

 • قیمت های درج شده بر اساس ورق 2 میلیمتر واقعی و ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان است.

وال پست آماده بلوک گازی
وبلاگ شرکت ساختمانی صاد
پرسش و پاسخ وال پست آماده بلوک گازی
تعداد پرسش و پاسخ : پرسشی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *