کفپوش ساختمانی چیست؟

فروش انواع کفپوش ساختمانی استاندارد با ضمانت نامه و گارانتی 5 ساله و نصب کفپوش توسط نصاب حرفه ای و شرکتی
مهندس صادقی

مدیرعامل شرکت ساختمانی صاد - کارشناس ارشد مهندسی سازه عمران با 20 سال سابقه اجرایی

بروزرسانی مطلب در

عنوان مطالب مقاله

انواع کفپوش ساختمانی در بازار ایران

کفپوش ساختمانی معمولاً از جنس پی وی سی میباشد از این رو به آن کفپوش پی وی سی نیز گفته میشود. پی وی سی PVC یا پلی وینیل کلراید یکی از مشتقات پتروشیمی مواد نفتی است که امروزه یکی از پرکاربردترین انواع پلاستیک در صنعت میباشد. شاید مهمترین دلیل استفاده از کفپوش پی وی سی در ساختمان قابلیت صد در صد شستشو آن است. با توجه به ضعف برخی از انواع پارکت لمینت در شستشو با آب، استفاده از انواع کفپوش پی وی سی در اماکنی که نیاز به شستشو دائم و مدام دارند راه حل درستی میباشد. کفپوش پی وی سی در برابر مواد اسیدی مقاوم است و همچنین برخی از انواع آن در مقابل خط و خش و سابیدگی نیز مقاوم هستند. استفاده از کفپوش پی وی سی در اماکن پر تردد مانند اماکن تجاری و فروشگاه ها و همچنین اماکن اداری با توجه به اینکه دائماً باید قابلیت شستشو را داشته باشد و همچنین رفت و آمد بالا در این اماکن میتواند بهترین گزینه باشد. البته این مطلب را باید در نظر گرفت که لایه رویی کفپوش ساختمانی خریداری شده باید متناسب با مکان مورد استفاده باشد. به این معنا که چنانچه ضخامت لایه رویی کم باشد ممکن است در اثر رفت و آمد زیاد لایه رویی به مرور دچار سابیدگی و آسیب شود که این مسئله در گذر زمان منجر به افت کیفیت کفپوش و همچنین تغییر در رنگ آن میشود که منظره ناخوشایندی را به وجود می آورد. توصیه میشود که پیش از خرید کفپوش ساختمانی ابتدا در مورد مشخصات آن کامل تحقیق کنید. کفپوش ساختمانی موجود در بازار ایران در دو نوع کفپوش پشت چسب دار و همچنین کفپوش معمولی تولید و به فروش میرسد. نوع کفپوش پشت چسب‌دار در کارخانه به چسب مخصوص آغشته شده و در زمان نصب نیازی به چسب اضافه ندارد اما نوع معمولی آن در زمان نصب نیاز به چسب مخصوص برای نصب دارد. یکی از پرفروشترین انواع کفپوش ساختمانی مناسب برای اماکن اداری کفپوش 3 میل وینیفلکس است. با توجه به ضخامت 3 میلیمتری این کفپوش و رویه ضد خش PU استفاده شده در این کفپوش خرید آن را میتوان به عنوان بهترین گزینه برای اماکن با رفت و آمد بالا در نظر گرفت. کفپوش 3 میل وینیفلکس با روکش 400 میکرون و دارای نشان استاندارد ملی استاندارد ایران و همچنین دارای استاندارد ایزو 9001 است. خرید کفپوش ساختمانی متناسب با نوع کاربری آن را شاید بتوان مهمترین نکته پیش از اقدام به خرید در نظر گرفت.

انواع کفپوش ساختمانی

مشخصات کفپوش ساختمانی استاندارد

کفپوش ساختمانی باید دارای مشخصات استاندارد باشد در غیر این صورت پس از گذشت زمان آسیب فراوانی به آن میخورد و مالک مجبور به تعویض و یا اصلاح آن میگردد که این مسئله جدا از هزینه و صرف وقت برای مالک دردسر آفرین است. به عنوان مثال کفپوش وینیفلکس با برند Vinyflex یکی از با سابقه ترین و بزرگترین تولیدکنندگان کفپوش پی وی سی ساختمانی در ایران است که تولیدات آن دارای نشان استاندارد ملی ایران و همچنین گواهینامه استاندارد ISO 9001 است. قدمت برند وینیفلکس به بیش از 60 سال میرسد و همچنین یکی از صادرکنندگان کفپوش پی وی سی در ایران به کشورهای همسایه است. متأسفانه برخی از تولید کنندگان کفپوش ساختمانی در ایران از مواد اولیه نامرغوب در تولیدات خود استفاده میکنند و با استفاده از مخلوط پی وی سی نامرغوب و پودر سنگ اقدام به تولید میکنند که کیفیت محصول به شدت پایین بوده و در مقابل ضربه به شدت آسیب پذیر است. اولین نکته ای که پیش از خرید کفپوش پی وی سی باید به آن دقت کرد این است که کفپوش باید کاملاً منعطف باشد. به عنوان مثال زمانی که قسمتی از کفپوش ساختمانی را در دست قرار دهید باید کاملاً انعطاف پذیر باشد و اگر حالت خشک داشته باشد به این معنی است که در تولید آن از پودر سنگ استفاده شده است. البته باید این مطلب را در نظر داشت که قیمت اجناس غیر استاندارد نسبت به اجناس استاندارد ارزان میباشد که صرف قیمت پایین نباید اقدام به خرید محصولات بی کیفیت کرد. یکی دیگر از تولیدات با کیفیت و استاندارد کفپوش ساختمانی در بازار ایران کفپوش آرتا با برند ARTA است که این کارخانه نیز با سابقه نزدیک به 40 سال یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کفپوش پی وی سی در ایران است. تنوع طرح و رنگ بالا و همچنین قیمت مناسب این نوع کفپوش ساختمانی در مقایسه با سایر برندها فروش آن در بازار ایران را روز به روز افزایش داده است. کفپوش آرتا از نوع کفپوش منعطف و با مواد اولیه مرغوب و دارای نشان استاندارد ملی ایران است. کفپوش پی وی سی آرتا با ضخامت 2 میلیمتر و روکش مقاوم در برابر خط و خش را میتوان یکی از بهترین انواع کفپوش ساختمانی PVC موجود در بازار ایران در نظر گرفت. همانطور که قبلاً گفته شد توجه به نشان ملی استاندارد ایران پیش از خرید کفپوش ساختمانی را میتوان به عنوان مهمترین نکته در نظر گرفت. استفاده از متریال نامرغوب و تنها به واسطه ارزان بودن قیمت کار اشتباهی است که در گذر زمان منجر به پشیمانی خریدار خواهد شد.

کفپوش ساختمانی استاندارد

نصب کفپوش ساختمان

کفپوش ساختمانی پی وی سی در بازار ایران در سه ابعاد استریپ یا لمینتی با ابعاد 20 سانتیمتر در 120 سانتیمتر، به صورت تایلی با ابعاد 45 سانتیمتر در 45 سانتیمتر و همچنین به صورت رولی در ابعاد 2 متر در 20 متر تولید و به فروش میرسد. با توجه به ابعاد کفپوش نحوه نصب آن نیز متغیر است. به عنوان مثال کفپوش 2 میل وینیفلکس با ابعاد 18.4 سانتیمتر در 121.9 سانتیمتر و با ضخامت 2 میلیمتر تولید میشود. با توجه به ابعاد کفپوش 2 میل به آن اصطلاحاً کفپوش استریپ نیز گفته میشود و در بازار به کفپوش ابعاد لمینتی نیز معروف است. نصب کفپوش ساختمانی توسط چسب مخصوص کفپوش صورت میگیرد. چسب کفپوش با برند وینیفلکس در سطل 4 کیلوگرمی و 10 کیلوگرمی موجود است و چسب پارس بهار 8888 در سطل 3 کیلوگرمی به فروش میرسد. پیش از اقدام به نصب کفپوش ابتدا باید سطح کاملاً مسطح و به دور از هرگونه آلودگی و خاک باشد. قبل از اقدام به نصب باید سطح کاملاً مسطح باشد به این معنی که چنانچه پیش از نصب سطح دچار پستی و بلندی باشد باید نسبت به مسطح سازی سطح اقدام شود. میتوان از پودر مخصوص در این شرایط استفاده کرد که معمولاً نصاب حرفه ای پیش از اقدام به نصب کلیه موارد را در نظر میگیرد و چنانچه نیاز به مسطح سازی کف باشد این کار را انجام میدهد. نوع دیگری از کفپوش که به آن کفپوش تایلی گفته میشود معمولاً در ابعاد مربعی تولید و به فروش میرسد. به عنوان مثال کفپوش هرمس وینیفلکس با ابعاد 45 سانتیمتر در 45 سانتیمتر و با ضخامت 3 میلیمتر تولید میشود. برای نصب کفپوش هرمس از چسب مگافلکس و یا چسب 8888 استفاده کرد. از کفپوش تایلی 3 میلیمتری معمولاً به عنوان کفپوش بیمارستانی و در مکان های با تردد بالا استفاده میشود. با توجه به اینکه این نوع کفپوش روکش با روکش هتروژن تولید میشود در مقابل مواد ضدعفونی و اسیدی بسیار مقاوم است و بهترین گزینه برای کفپوش بیمارستانی است. با توجه به اینکه فروشگاه ساختمانی صاد نمایندگی فروش انواع کفپوش ساختمانی استاندارد در بازار ایران است برای خرید از طریق شماره های دفتر فروش میتوانید اقدام کنید و همچنین جهت ارسال نصاب حرفه ای و شرکتی به محل پروژه در اسرع وقت اقدام خواهد شد.

نصب کفپوش ساختمانی

لیست قیمت دیوارپوش ساختمانی
  • کفپوش وینیفلکس کلاسیک 201,000 تومان
  • کفپوش 2 میل وینیفلکس 201,000 تومان
  • کفپوش 3 میل وینیفلکس 236,000 تومان
  • کفپوش هرمس وینیفلکس 273,000 تومان
  • کفپوش آرتا 173,000 تومان
سوالات متداول دیوارپوش ساختمانی

تفاوت در مواد اولیه مصرفی کارخانه های مختلف است. برخی از تولیدات استاندارد و برخی دیگر نامرغوب و بی کیفیت هستند.

کفپوش ساختمانی در ایران معمولاً در سه ضخامت 1.5 میل و 2 میل و 3 میل تولید و به فروش میرسد. متناسب با محل مصرف از انواع ضخامت استفاده میشود.

برای منازل مسکونی معمولاً از کفپوش 2 میل استفاده میشود. البته در شرایطی که ماندگاری و دوام بالاتر مدنظر باشد از کفپوش 3 میل هم میتوان استفاده کرد.

برای مغازه تجاری معمولاً از کفپوش 3 میل استفاده میشود. با توجه به رفت و آمد بالا در مغازه بهتر است که از کفپوش 3 میلیمتری با روکش 400 میکرون استفاده شود.

برای واحد اداری معمولاً از کفپوش 3 میل استفاده میشود. با توجه به رفت و آمد بالا در واحد اداری بهتر است که از کفپوش 3 میلیمتری با روکش 400 میکرون استفاده شود.

جهت خرید کفپوش ساختمانی دارای نشان استاندارد میتوانید از طریق فروشگاه ساختمانی صاد اقدام کنید. لطفاً در صورت تمایل متراژ مورد نیاز را از طریق واتساپ برای ما ارسال کنید.

شماره واتساپ : 09121022495

مقالات شرکت ساختمانی صاد
ابزار آلات تخریب ساختمان

ابزار آلات ساختمان

ابزار آلات ساختمانی به منظور تخریب، برش کاری، سوراخ کاری، میخ کوبی و جوشکاری و فروش – قیمت، فروش و ارسال

پلاستوفوم EPS

پلاستوفوم EPS چیست؟

تولید و فروش انواع پلاستوفوم ساختمانی EPS و دارای استاندارد و گواهینامه سازمان تحقیقات مسکن و عضو اتحادیه

فهرست بها 1401

فهرست بها 1401

دانلود رایگان فهرست بها 1401 – فهرست بها ابنیه 1401 – فهرست بها تاسیسات 1401 – فهرست بها راه 1401 در دو فرمت pdf و اکسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *