دارای نماد اعتماد وزارت صمت

44287287 – 44287244 – 09121022495 مهندس صادقی

تولید و پخش کالا و مصالح ساختمانی

وال پست آماده بلوک AAC

فروش و اجرای وال پست گالوانیزه آماده بلوک AAC با نظارت مهندسی در سراسر کشور و ارسال فوری

بروزرسانی مطلب در
مهندس صادقی

مدیرعامل شرکت ساختمانی صاد
کارشناس ارشد مهندسی سازه - عمران
عضو سازمان نظام مهندسی تهران با 20 سال سابقه اجرایی

وال پست آماده قائم بلوک AAC

مطابق با پیوست ششم آیین نامه 2800 زلزله ایران و پس از زلزله سال 1396 کرمانشاه استفاده از وال پست در اجرای بلوک AAC اجباری شده است. وال پست یا Wall Post که در فارسی به وادار میانی شناخته میشود موجب افزایش ظرفیت باربری جانبی میشود. به زبان ساده وال پست از سقوط جانبی بلوک AAC در زلزله جلوگیری میکند. وال پست یا وادار میانی در فرهنگ مهندسی سازه عضوی قائم یا افقی است که نگهدارنده بلوک AAC است. مطابق تعاریف پیوست ششم آیین نامه 2800 زلزله ایران تفاوتی مابین وال پست بلوک AAC و سایر انواع بلوک ساختمانی وجود ندارد اما در روش اجرا و اتصالات آن با بلوک AAC تفاوت هایی است. مطابق با پیوست ششم آیین نامه 2800 چنانچه طول دیوار بیش از 4 متر شود باید از یک عضو افقی بتنی و یا فولادی به عنوان تکیه گاه در جهت عمود بر بلوک AAC و مهار خارج از صفحه بلوک AAC استفاده شود. وال پست باید به طور کامل و مناسب به کف سازه و با اتصال مفصلی متصل شود اما در تراز بالا و در سقف باید به صورت کشویی متصل شود. اتصال کشویی وال پست بلوک AAC به سقف منجر به حرکت افقی در راستای دیوار میشود که این مسئله در اثر میان قابی دیوار در حین زلزله بسیار مهم است. در صورت استفاده از وال پست فلزی در بلوک AAC خارجی باید از عایق رطوبتی پشم سنگ استفاده شود. همچنین برای جلوگیری از ترک خوردن نازک کاری دیوار باید از رابیتس یا لایه مش الیافی استفاده شود. یکی از مسائلی که در اجرای وال پست بلوک AAC رضوی مهم است این است که در تراز بالا وال پست نباید به ناودانی متصل شده به تیر جوش شود و وال پست بلوک AAC باید به صورت آزادانه در جهت صفحه دیوار حرکت کند.

وال پست آماده افقی بلوک AAC

مطابق با پیوست ششم آیین نامه 2800 زلزله ایران چنانچه ارتفاع دیوار بیش از 3.5 متر باشد برای کاهش ارتفاع آزاد بلوک AAC و افزایش مقاومت جانبی خارج صفحه دیوار باید از وال پست افقی استفاده شود. وال پست افقی به منظور جداسازی دیوار از قاب سازه ای به نحوی اجرا شود که از تشکیل مفصل پلاستیک در فاصله یک متری وال پست قائم اجرا شود. به بیان ساده در فاصله یک متری از ستون سازه باید وال پست قائم اجرا شود تا از تشکیل مفصل پلاستیک وال پست قائم جلوگیری شود. بر روی تیر قاب سازه ای ناودانی متصل میشود و وال پست افقی بلوک AAC یا بلوک AAC با رعایت حداقل فاصله 3 سانتیمتری از ستون اجرا شود. یکی از نکات مهم در اجرای وال پست قائم این است که وادار میانی بلوک AAC نباید به پایه نگهدارنده آن جوش شود. همچنین وال پست افقی باید به طور کامل بر روی دیوار بنشیند و بار ثقلی بلوک AAC نباید به وال پست افقی منتقل شود.

وال پست آماده بلوک AAC

وال پست گالوانیزه بلوک AAC در ضخامت 2 میلیمتر و اندازه بال 70 میلیمتر و در طول سفارشی تولید و به فروش میرسد. با توجه به اینکه بلوک AAC 60 سانتیمتر طول و 25 سانتیمتر ارتفاع دارد و این ابعاد در تولیدات تمامی کارخانه های ایران به صورت استاندارد و یکسان است عرض وال پست آماده بلوک AAC باید با توجه به ضخامت بلوک انتخاب شود. عرض وال پست باید حداقل 5 میلیمتر بیشتر از ضخامت بلوک AAC باشد تا بلوک آزادانه در داخل آن حرکت کند و همچنین جداسازی بلوک از وال پست گالوانیزه جدا شود. به عنوان مثال چنانچه ضخامت بلوک AAC 10 سانتیمتر باشد عرض وال پست آماده بلوک AAC 10.5 سانتیمتر است. همچنین با توجه به اینکه هرچه ضخامت بلوک AAC بیشتر باشد قیمت بلوک هبلکس نیز بیشر است هرچه ضخامت بلوک AAC بیشتر باشد قیمت وال پست آماده بلوک AAC تیز بیشتر خواهد بود. بهترین ورق برای تولید وال پست آماده در ایران ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان است. قیمت وال پست آماده بلوک AAC با توجه به ضخامت آن و همچنین کارخانه تولید کننده ورق گالوانیزه متغیر است. وال پست منقطع با طول استاندارد 40 سانتیمتر و متناسب با ضخامت بلوک AAC تولید و به فروش میرسد. نورد و فرمینگ وال پست آماده بلوک AAC با استفاده از دستگاه تمام اتومات و به صورت نورد سرد انجام میشود. از انواع پر مصرف وال پست آماده بلوک AAC برای ضخامت های 10 سانتی و 15 سانتی و 20 سانتی میتوان اشاره کرد. همچنین امکان تولید سفارشی انواع وال پست گالوانیزه در ابعاد سفارشی امکان پذیر است.

لیست قیمت وال پست آماده بلوک AAC

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 15 سانتی برای بلوک AAC 10 سانتی 46000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 15 سانتی برای بلوک AAC 15 سانتی 52000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 15 سانتی برای بلوک AAC 20 سانتی 59000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 20 سانتی برای بلوک AAC 10 سانتی 56000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 20 سانتی برای بلوک AAC 15 سانتی 66000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 20 سانتی برای بلوک AAC 20 سانتی 76000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 30 سانتی برای بلوک AAC 10 سانتی 80000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 30 سانتی برای بلوک AAC 15 سانتی 95000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 30 سانتی برای بلوک AAC 20 سانتی 110000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 40 سانتی برای بلوک AAC 10 سانتی 105000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 40 سانتی برای بلوک AAC 15 سانتی 125000 تومان است.

 • قیمت وال پست گالوانیزه طول 40 سانتی برای بلوک AAC 20 سانتی 145000 تومان است.

 • قیمت های درج شده بر اساس ورق 2 میلیمتر واقعی و ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان است.

وال پست آماده بلوک AAC
وبلاگ شرکت ساختمانی صاد
پرسش و پاسخ وال پست آماده بلوک AAC
تعداد پرسش و پاسخ : پرسشی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *